pátek 30. března 2012

Povlak na polštářek Hello Kitty

Na internetu nehledám ani tak návody jak něco ušít, ale spíše se snažím načerpat inspiraci pro mé další výtvory. Třeba tohle video bylo primárním iniciátorem k vytvoření úžasného dárku pro neteř. Miluje Hello Kitty, ale sehnat kloudného věci se značkou roztomilé kočičky je těžké a hlavně zbytečně drahé. Proto jsem ji vyrobila povlak na polštář.Taková menší patchwork záležitost. V blízké metráži jsem nakoupila látku s Hello Kitty motivem a zip. Doplňující červená se našla v zásobách.

Ruční šití patchwork (šestiúhelníkový vzor)

Šití patchworku se pro mnohé stane životní vášní. Jedna milá dáma se téměř 40 let věnuje šestiúhelníkovému vzoru. V krátkém videu odprezentuje demonstraci sešívání šestiúhelníkových dílků z papíru k sobě. Drobná práce si vyžaduje ruční šití.

Jak na to?

Střih a návod na ušití oblečku pro panenku

Moje oblíbená blogerka uveřejnila návod a střih na ušití oblečku pro větší panenku. Hodně podrobný postup (krok za krokem s fotkami) najdete zde a střih v PDF tady.

Takhle nějak vypadá výsledek.

Chcete, abych pokračovala v uveřejňování podobných návodů? Napište do diskuze.

čtvrtek 29. března 2012

Látky s dětským motivem

Moje velká láska k šití nezná hranice :-). Nejraději usedám za šicí stroj, když mám vytvořit něco krásného pro své děti. Hrací kalhotky, kapsář na stěnu, polštářky, nové závěsy, atd. Dětské látky se vždy snažím vybírat s citem a po očku sleduji aktuální pohádkové trendy. Jedinou překážkou je cena za licencované látky :-(. Šmoulové, Auta, Shrek a další "kamarádi" z Walt Disney něco stojí.

Protože mám docela slušný přehled o nabízených dětských látkách z internetových metráží, vybrala jsem do tohoto seznamu ty nejhezčí. Pro kluky i holky.

Bavlněná látka motorky

Žlutá bavlna s potiskem starších silničních motocyklů.

Medvídek

Z této látky cítím velikonoční nádech. Parta medvídků chytá motýlky.

Čmeláci

Krásní čmeláčci, jak z české pohádky Včelí medvídci.

Spící medvídci

Můj tajný favorit. Naposled jsem ušila povlečení z této dětské látky.

Žirafa

A další zvířátka. Slon, oslík a žirafa.

Veškeré představené látky můžete zakoupit zde www.metrovytextil.cz.

středa 28. března 2012

Jak vyrobit velikonoční vajíčko z látky

Nebaví Vás tradiční postupy barvení vajíček na Velikonoce? Mě ne a proto jsem si našla povedený návod na vytvoření velikonočních vajíček z bavlněných látek. Je to docela titěrná záležitost, ale pokud se dohrabete k výsledku, budete mile překvapeni.Co budete potřebovat?
1, Šablonu
2, Zbytky látek
3, Tužku
4, Nůžky
5, Šicí stroj
6, Tužku nebo pletací jehly
7, Jehlu a nit
8, Lepící pistoli
9, Velikonoční košíček

dekorace vajíček

Postup
Použijte šablonu vajíčka a obkreslete na zadní straně látky její tvar. To zopakujte 4x. Doporučuji umístit kvůli uspoře látky nad sebou v jednom pásu. Jinak je pouze na Vás zda budete tvořit vajíčka z jedné látky nebo do tvorby vnesete trošku různorodosti a patchwork stylu. Poté, co vystřihnete vajíčka z látky, můžete začít šít. Vezměte vždy na ruby obrácené dvojce, které k sobě sešijete. Asi 0,7 cm od kraje. Dokončete šití pro zbývající strany. Do vajíčka napěchujte co nejvíce vaty. Tu se snažte roztrhat na malé kousíčky, aby byl povrch krásně rovný, ale přitom rovný a plný. Zašijte otvor. Nyní máte základ hotový. Pokud se Vám chce, můžete na vajíčko přilepit (přišít) pistolí ozdoby. Pak už je to jen o tom, jak nadekorujete košíček :-).

pondělí 26. března 2012

Quilt 1600

Už jste někdy viděli 1600 quilt? Docela zajímavá podívaná, to Vám řeknu. Někdy se této výzvě říká spaghetti quilt. Na úvod si vyberete pásky látek (40), které k sobě přišijete do jednoho dlouhého pásu, který je dlouhý 1600 palců. Pokud mě moje počty neklamou, dělá to 6,4 metrů. Z tohoto pásu vytvoříte deku.Jedná se spíše o zajímavé zpestření na společných akcích milovnic quiltingu.

Dekorační látky na moderní závěsy

Mnohdy se při navrhování interiérů v programu Sweet Home 3D nechám natolik unést, že na druhý den běžím do bytového textilu, abych nakoupila nové závěsové látky. Nedbám příliš na aktuální trendy. Když je něco fajn, tak to chci :-).

Oranžová závěsová látka
závěsová látka
Prodává se za 125,- Kč za 1 metr. Šířka 160 cm. 100% bavlna. Kostky jsou v oranžovém, žlutém a hnědém odstínu. V pravidelném intervalu ohraničuje pevná čára. Není špatná ani na patchwork.

Luxusní závěs se vzorem
luxusní závěs se vzorem
V metráži za 185,- Kč. Složení 100% polyester. Hodí se o světle vymalovaného obývacího pokoje. Na smetanové dekorační látce jsou rozhozené velké lístky, pro mě neznámé rostliny :-).

Jak ušít tašku na pláž (návod + střih)

Vzhledem k tomu, že šicí návod na ušití sukně měl enormní úspěch, tak jsem tady s dalším tipem. Tentokrát na jednoduchou plážovou (nákupní) tašku. Léto je za dveřmi a velká taška s dostatečným úložným prostorem se vždycky hodí. Kam jinam narvat ručníky, žabky, sluneční krémy, brýle a hlavně moje milované knihy.Taška má 2 kapsy a pokud si chcete vyzkoušet quilting na šicím stroji, je to jedinečná příležitost. Stačí Vám pár decimetrů bavlněných látek. Návod je v angličtině a můžete si ho stáhnout zde. Střih je ve zmenšené podobě na poslední stránce.

čtvrtek 22. března 2012

Dětská bavlněná látka s patchwork vzorem

Pokud se nechcete pracně nimrat se šitím patchworkových přehozů, polštářků, atd. Je tady parádní oklika. Levná bavlněná látka s drobnými čtverečky, na kterých jsou medvídci, srdíčka, pohádkové chaloupky a další dětské motivy. Kolik stojí? Za 1 metr zaplatíte 100,- Kč.

Pohádkový patchwork
dětská bavlněná látka

pondělí 5. března 2012

Jak přišít neviditelný zip

A jsme tady u dalšího kurzu šití, ve kterém si ukážeme jak aplikovat metodu neviditelného zipu na jakékoliv oblečení, oděvy, atd. Ze začátku doporučuji procvičit na nějakém starém zbytku látky.

Neviditelný zip

Jak ušít sukni

Pokud Vám angličtina nedělá problém, tak jistě uvítáte parádní video návod na ušití jednoduché sukně. Ani nebudete potřebovat šablonu se střihem, protože si jednoduchým způsobem vytvoříte vlastní na tečkovaném papíru.

Jak vytvořit střihy na šití.


Látky na patchwork

Při vybírání vhodných látek na patchwork se vždycky snažím volit kombinace s drobnými vzory. Například pro šití polštářků do oranžova jsem vybrala tyto bavlněné látky.

Květiny, puntíky
látky na patchwork

Proužky, hvězdičky
látky na patchwork