středa 28. listopadu 2012

Praktické pouzdro na nůžky

Moje oblíbená blogerka publikující na portálu rileyblakedesigns.com zveřejnila parádní návod na ušití praktického pouzdra na nůžky. K pouzdru je přišitý látkový řetízek, takže si jej můžete pověsit na krk. Je to taková obdoba pouzdra na mobil, ale pro vášnivé tvořitelky. Celý návod i s obrázky k přečtení zde.
Pouzdro na nůžky

Levná látka na šaty (50% hedvábí)

Asi jsem s těmi květinovými vzory uprostřed zimy trapná, ale tato zlevněná šatovka prostě stojí za zmínku. Potisk rezavých, žlutých květin v zátiší kapradin se mi líbí, a když jsem se dozvěděla nízkou cenu, tak ještě více :-). 118 Kč za metr. Materiál je z 50 % viskóza a z 50 % hedvábí. Detail produktu zde.
Šatovka s hedvábím

Jak ušít elegantní maxi sukni

Léto je již za námi, ale na to příští se můžete vybavit elegantní maxi sukní, kterou si dneska ušijeme pomocí návodu od Gianny. Maxi sukně je geniální letní oblečení a nabízí nespočet variant, jak obohatit svůj look. Různých stylů dosáhnete snadno. Sexy topem nebo přidáním výrazného pásku. Tak, aby outfit lichotil postavě.

K ušití sukně budete potřebovat kus úpletové látky s elastname nebo může být i bavlněný úplet. Dále pak špendlíky, šicí stroj, nůžky a gumu do pasu.

Taková sukně Vás vyjde na 150 Kč maximálně. Je pohodlná, originální, vlastnoručně ušitá (nenarazíte na kopie z butiku H&M, atd.) a je jen na Vás, kterou úpletovou látku vyberete. S jakým vzorem.

Rychlé šití úpletové sukně
Může to být klidně i tento modrý úplet ze 100% bavlny s orientálním patchwork vzorem, který máme v metráži za zvýhodněnou cenu :-). Zajímavě by mohli vypadat i africké vzory nebo staré dobré etno.

Jak ušít kostým pro kočku

Nevím, do jaké míry souhlasíte s navlékáním Vašich čtyřnohých miláčků do psích, kočičích oblečků nebo kostýmů, ale tak či onak tu máme jednoduchý návod na ušití ďábelského kostýmu pro kočku (rohy s pláštěnkou). Na Halloween by to šlo akceptovat :-).

Ušití kostýmu pro zvíře

úterý 27. listopadu 2012

Červená bavlna vzor patchwork

O tuhle nádhernou bavlněnou látku se nešlo nepodělit. Její vzor připomíná patchwork metodu sešívání kousků látek k sobě. V jednotlivých obrazcích najdete nejrůznější vzory a motivy. Látka to není vůbec drahá. Při šířce 140 cm platíte za 1 metr látky jenom 90 Kč. Plátno je vhodné na jakékoliv dekorační účely. Můžete si z něj ušít povlaky na polštářky, závěsy na chalupu, povlečení nebo ubrus na kulatý stůl. Zajímavě může vypadat i v kolekci ostatních látek na patchwork deku. Pozor však na výraznou kombinaci červené a bílé, takže doporučuji dekorovat s rozvahou. Gramáž látky je 133 g/m2. Líbí se Vám? Podívat se na ní v obchodě.
Červená bavlněná látka patchwork